Kasım 23, 2023 admin

Theta Healing Nedir?

Theta, beynimizin çalıştığı frekans aralıklarından birinin adıdır.

Gama frekans aralığı, heyecanlı ve çok mutlu olduğumuz anlardaki içimizin kıpır kıpır olma halidir.

Beta frekans aralığı, günlük hayatta beynimizin aktif çalıştığı her an, içinde olduğu frekans aralığıdır. Mesela şu anda bu satırları yazarken, benim beynim beta frekans aralığında… Doğru cümleleri bulmak, özne yüklem dengesini kurmak ve anlatmak istediklerimi doğru ifade etmek üzere beynim son derece aktif çalışıyor.

Alfa frekans aralığı, beynimizin sakin hali… Birinin anlattıklarını dinlerken hani bir an ‘’çayın altını kapatmış mıydım acaba?’’ diye dalarsınız ya; o hal işte… Sakin, dingin ve gevşemiş bir hal… Yoğun bir şekilde yaşamak, devamlı koşturmak yani çoğunlukla Beta frekans aralığında olmak son derece yıpratıcıdır. Beden sağlığımızı korumak, zihnimizi dinginliğe ulaştırmak ve ruhumuzu sakinleştirmek için Alfa frekansında mümkün oldukça daha fazla zaman geçirmeliyiz. Yani Zihin-Beden-Ruh üçgeninin sağlığı için Alfa frekansı çok önemli. Namaz kılarken ve meditasyon yaparken beynimiz Alfa frekansında işte… Mindfulness pratiklerinin sırrı da burada gizli; ki bu da başka bir yazının konusu olsun.

Teta frekans aralığı, şifanın anahtarı… Her gece uykuya dalarken ve sabahları uykudan uyanırken beynimiz teta frekans aralığından geçiyor. En kıymetli frekans aralığı çünkü beynimizin kayıt düğmesinin bir anlamda açık olduğu bir hal… Bilinçaltı kapılarımızın ardına kadar açık olduğu bir zaman dilimi… ‘’TV karşısında uyumayın’’ denmesinin sebebi de budur işte. Beynimiz teta frekansında iken herşeyi kaydeder. TV ise kontrolsüz bir bilgi kaynağıdır. Oynayan bir filmden size ait olmayan bir sahneyi ‘’Anı’’ olarak kaydedebilir ve yıllarca kendi anınız zannedebilirsiniz. Hatta daha kötüsü bu anıyı bir travma kaynağı haline bile getirmiş olabilirsiniz. Ama bu bilgiyi kendi yararınıza da kullanabilirsiniz. Mesela öğrenmek istediğiniz bir konuda veya bir yabancı dilde kayıt dinleyerek uyuyabilirsiniz.

Hemen hemen bütün dinlerde gece yapılan ibadetler kutsal kabul edilmiştir. Geceleri yapılan dualar, kılınan namazlar, çekilen tesbihler ve zikirler bizim dinimizde de çok kıymetlidir. Bunun sebebi işte Teta frekans aralığı Yaradan’a en yakın olduğumuz frekans aralığıdır. Uykumuzdan uyandığımızda, gece, ne uyanığızdır ne de uyuyoruzdur… İkisinin ortasında bir hal… Teta frekans aralığı…

Delta frekans aralığı ise derin, rüyasız uyku halidir.

Theta Healing, kelime anlamı olarak ‘’Teta frekansından gelen iyileşme’’ demektir. Teta frekansına özel meditasyonu ile çıkılır ve bilinçaltı kayıtlarına ulaşmak üzere soru-cevap şeklinde ilerleyen bir seans başlar. Danışanın bilinci açıktır sadece beyin frekansı teta frekans aralığına ayarlanmıştır. Kişiyi bunaltan, yoran ve hayatında tıkanıklıklar yaşamasına sebep olan bilinçaltı kayıtları bulunur ve Kas Testi ile sağlaması yapılır. Çünkü bedenimiz kayıt tutar ve Doğal Zekamız herşeyi bilir. Bulunan bu bilinçaltı kayıtları kişiyi besleyecek, büyütecek, daha iyiye ve daha güzele götürecek bir cümleyle değiştirilir. Mesela ‘’Ben değersizim’’ inancının yerine ‘’Ben Yaradan’ın bir parçasıyım’’ inancını yükleriz. Kas testi ile değişikliği kontrol ederiz. Theta Healing ile şifalar ve değişiklikler An’da gerçekleşir.

Bu muhteşem şifa tekniği ile tanışmaya hazır mısınız?

  • Hayat paylaştıkça güzelleşsin