Bach Çiçek Terapisiyle Zihniniz, Bedeniniz ve Ruhunuz Dengeye Kavuşsun.

 • Sevdiklerinizin başına bir şey geleceğinden endişe ediyorsanız…
 • Yaşadığınız şoku atlatamadıysanız…
 • Suçluluk hissi sizi yiyip bitiriyorsa…
 • Çok şüpheciyseniz…
 • Can sıkıntısından muzdaripseniz…
 • Seçeceğiniz yol konusunda kararsızsanız…
 • Hatalarınızdan ders çıkaramıyorsanız…
 • Devamlı onay görme ihtiyacındaysanız…
 • Uykusuzluk çekiyorsanız…

Bunlar ve bunlar gibi birçok zihin kaynaklı probleminizde Bach çiçek özleri size iyi gelecektir.

Bach Çiçekleri Terapisi nedir?

1930’lu yıllarda İngiltere’de Dr. Edward Bach (1886-1936) tarafından ortaya konulan bu terapi yöntemi, hastalıklarımızın zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu ilkesine dayanıyor ve çoğu fiziksel rahatsızlığımızın temelinde zihin ve duygu problemlerinin yattığını bize söylüyor. Dolayısıyla da bu doğal terapi şekli ruhsal rahatsızlıklarımızı giderme amacını taşıyor.

Seçilmiş 38 Bach Çiçek Özünün pozitif gücü bedenimize işleyerek bize dingin bir bakış açısı sunuyor. Çünkü, Ruhsal yönden güçlendiğimizde birçok hastalığı kendimizden uzak tutuyoruz. Bu özleri yakından tanıyarak, yaşadığınız korkulardan, sahip olduğunuz takıntılardan, unutamadığınız eski travmalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Neden Bach Çiçekleri kullanmalıyım?

38 remediyi kullanabileceğimiz çok geniş bir alan vardır. Birçok düzeyde etkili bir şekilde çalışırlar. En çok kullandığımız durumlar:

 1. Akut/acil durumları rahatlatmak
 2. Yaşadığımız günlük duygusal ruh hallerini dengelemek
 3. Eski travmaların ve derin üzüntülerin izlerini silmek
 4. Kendini geliştirme; özşefkat ve farkındalık çalışmaları

Günümüz dünyasında stres hayatımızın en ortasında yer alıyor. Bu stresi doğru yönetebilmek ve kendi dengemizi koruyabilmek için maalesef günümüzde antidepresanlar leblebi gibi tüketiliyor, komşular ve yakın arkadaşlar birbirine ikram ediyor. Bu da çıkmaz bir sokak gibi bizi bir yere ulaştırmadığı gibi başka birçok problemi de beraberinde getiriyor. Üstüne üstlük mutlu da olamıyoruz. İşte bu noktada Bach Çiçekleri terapisi yumuşak etkisi, kullanım kolaylığı ve etkinliği ile bize huzur ve dengenin anahtarını sunuyor adeta…

Neden Bach Çiçekleri Terapisi eğitimi almalıyım?

Homeopatiyi, Bach çiçekleri remedilerini ve kişiye özel remedileri rahatlıkla hazırlayabilmek için Zihin Haritası Analizi Bach terapi testini nasıl kullanacağınızı tüm detaylarıyla öğreneceğiniz bir eğitim olacak bu.

Sadece kendiniz için değil, aileniz, sevdikleriniz ve danışanlarınız için bu metodun uygulayıcısı olmak bir anlamda toplum sağlığı için de çok kıymetlidir. O yüzden bu yolda hizmet veren doktorlar, eczacılar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, rehber öğretmenler için bu metodu öğrenmenin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Danışanlarınıza ve sevdiklerinize nasıl yardım edebileceğinizi öğrenmek üzere bekliyoruz sizi…

Bach Çiçekleri Terapisi eğitimi kaç gün sürüyor?

Eğitimimiz 4 akşam ve toplam 12 saat sürüyor.

Trio Akademi eğitiminin farkı nedir?

Bach Çiçekleri Terapisinin en önemli kısmı danışanın hangi remedilere ihtiyaç duyduğunu doğru bir şekilde nokta atışı belirleyebilmektir. Bizden alacağınız bu eğitimle, 38 Bach Çiçek Özünü yakından tanıyacak, uygulaması çok kolay olan Zihin Haritası Metodunu ve çiçek özlerinden kendi formülünüzü hazırlamayı öğreneceksiniz. Bu tescilli metot ile hangi özlere ihtiyacınız olduğunu belirlemek çok kolay… Belirlediğiniz özlerden kendi özel Bach formülünüzü hazırlayabileceksiniz.

Bach Çiçekleri Terapisi bedensel sıkıntılara iyi gelir mi?

Bu yönteme göre umutsuzluk, nefret, kin, korku, içe kapanıklık, üzüntü ve kaygı gibi duygusal problemlerimiz birçok hastalığı davet ediyor. Bunun için, öncelikle duygu durum bozukluğu kaynaklı sorunlarımızın çözüme kavuşturulması gerekiyor. Çünkü bedenimiz kayıt tutuyor ve birçok hastalığın sebebi maalesef hayatımızdaki yönetemediğimiz stres yükü.

Dr.Bach diyor ki:

“Bakış açınızda, iç huzurunuzda ve içsel mutluluğunuzda bir değişiklik olmadıkça gerçekten iyileşemezsiniz. Yarının tedavisi, esas olarak hastaya dört nitelik kazandırmak olacaktır; ilki huzur, ikincisi umut, üçüncüsü sevinç ve dördüncüsü inançtır”

Bach Çiçekleri Terapisi eğitiminde neler öğreneceğim?

Bu eğitimle 38 Bach Çiçek Özünü yakından tanıyacak, uygulaması çok kolay olan Zihin Haritası Metodunu ve çiçek özlerinden kendi formülünüzü hazırlamayı öğreneceksiniz. Bu eğitimde zihnin kıvrımlarında dolaşacak ve o labirentlerde yolumuzu bulmamıza Bach çiçeklerinin nasıl yardım ettiğini öğreneceksiniz. Zihnin blokajları açıldıkça kişinin nasıl rahatladığını, hayatından daha fazla keyif alabildiğini göreceksiniz. Analiz sonucunda hem danışanınızın ihtiyacı olan remedi karışımını hem de analiz sonucunu ile hazırladığınız ses kaydını danışanınıza ilettiğinizde alacağınız cevap şu olacak: Beni bana anlattınız.

Zihin Haritası metodu nedir?

Bach Çiçekleri Terapisinde en önemli konu hangi remedileri seçeceğimizdir. Çünkü doğru remediyi seçemediğimiz zaman sistem çalışmayacaktır.  Peki, nasıl seçeceğiz? Nokta atışı yaparak remedileri seçebileceğimiz bir metot var mıdır?

Heyecanla tamamladığım eğitim sonrasında öğrendiklerimi uygulayabilmek ve beni büyüleyen Bach Çiçek Terapisini sevdiklerimle ve danışanlarımla paylaşmak üzere çalışmalarıma başladığımda, kişinin ihtiyacı olan remedileri belirlemek üzere kullanılan anamnez metodunun yani hasta ile görüşmenin pratik olmadığını, uzun zaman aldığını ve biraz deneme-yanılma ile ilerlediğini gördüm. Bu beni bir metot geliştirmeye sevketti.

Aldığım eğitimler, uzun okuma ve araştırma dönemi sonucunda bir analiz metodu geliştirdim.

Verdiğim Bach Çiçekleri Terapisi eğitimlerinde tüm detayları ile anlattığım bu analiz metoduna Bach Çiçekleri Zihin Haritası adını verdim. Verdiğim 4 akşamlık/12 saatlik Bach Çiçekleri Remedileri eğitiminin son iki akşamında, uzun pratikler yaparak tüm detayları ile anlatıyor ve sonrasında öğrencilerime yaptıkları tüm analizlerde destek veriyorum.

Zihin Haritası metodu, sistemin kolaylığına bir vurgudur.

Bach Çiçekleri Terapisini kaç gün kullanmak gerekir?

Bach çiçeği kürünün 21 güne tamamlanması önerilir.

Bach Çiçekleri Terapisi kaç günde etki eder?

Bach çiçeklerini kullanmaya başladığınızda, formülünüzün etkisini 3-4 gün içinde – yavaş yavaş hissetmeye başlarsınız.

Bach Çiçekleri Terapisi ile hazırlanan remedimi nasıl kullanacağım?

Günde 4 defa 4’er kez dil altına sıkacağınız spreyler/damlalar şeklinde uygulayacaksınız veya yarım bardak suya damlatarak içeceksiniz.

Danışan Yorumları

Öğrencilerimden Gelen Yorumlar

Etkileşimde kalın

Eğitimlerimizden ve yeni gelişmelerden haberdar olmak ve aklınıza takılan konularda bize ulaşmak için Trio Akademi ile etkileşimde kalın.