Ağustos 10, 2023 admin

Eril ve Dişil Enerji Dengesi

Merhaba,

Bu yazımız eril ve dişil enerjimizin dengesi ile ilgili…

Her iki enerji de hem kadın hem de erkek bedeninde varoluşun bir parçası…

Yin dişil enerji. Yang ise eril enerji…

Eril enerji, para, iş dünyası, ekonomi, hareket, motivasyon, zihinsel güç, mantık ve savaşçı tarafımızdır. Atak ve cesur, rekabet eden sol beyin kökenli davranışlarımızdır. Eril enerji akıl ve mantıktır en başta. Sorgulayan ve yargılayan tutumumuzu yansıtır. Eril enerji, sebep sonuç ilişkisi kurar.

Dişil enerji ise, duygularımız ve sezgilerimizdir. Dişil, hesap yapmadan, yaşamı, doğal bir akış içinde olduğu gibi kabul eder. Hoşgörülü ve affedicidir. Duygusal bakmamızı sağlayan, sanatı ve hayatı besleyen sağ beynimizdir.

Kadın erkek hepimizin içinde eril ve dişil enerji bulunur. Ancak erkekte eril enerji, kadında ise dişil enerji baskındır. İkisi birbirini harekete geçirir, dengeler ve birlikte varolur. Birlikte akarlar insan bedeninde…

Bir erkek ile bir kadın arasındaki sevgi bağı bu enerjileri dengeler, erkek sakinleşirken, kadın hareket kazanır ve her ikisi de hayattan keyif almaya başlar. Tıpkı duş alırken sıcak suyun ve soğuk suyun birbirini dengelemesi gibi sağlıklı bir ilişki içerisinde bu enerjiler de birbirini dengeler ve birlikte akarlar. Sihirli kelime, sevgi ve dengedir.

Kadın veya erkek, hepimiz için önemli olan; eril dişil enerjilerimizin dengede ve uyumlu olmasıdır. Biri diğerinden üstün ya da daha iyi değildir. Her iki enerjinin de güçlü yönlerini beslemek, yaşamda daha dengeli olmamızı sağlar. Her iki enerjinin de dengesizliği hem kendimize hem de bütüne olumsuz etki demektir.

İş hayatının yoğun temposu içerisinde biz kadınlar eril enerjimizle varoluyoruz, dişil enerjimizle hayatımızı yorumluyoruz.

Gündüz para, ekonomi, finans, alışveriş gibi eril enerjilerle uğraşan kadın bedeni, akşamları dişil rolleri ile uyumlanmakta sıkıntılar yaşıyor.

İş hayatı içinde sivrilen eril yönünüzle parlarken, ışığını kaybeden dişil yönünüz, eşinizle ve/veya sosyal çevrenizle ilişkinizde sıkıntılar yaşamanıza sebep oluyorsa, bu iki yaşamsal enerjinin bedeninizde dengede olmadığını düşünebilirsiniz.

Bu iki enerjiyi bedeninizde dengeye getirmek için bu konudaki meditasyonumu en az 21 gün boyunca her gün dinleyebilir ve bu enerjileri dengeleyecek aromaterapik koku karışımlarımızdan kullanabilirsiniz.

  • Hayat paylaştıkça güzelleşsin